Ubytování na ekofarmě / wellness

Aktivity a výlety 
Oficiální turistické stránky o Krkonoších
http://www.krkonose.eu  - podrobné informace o možnostech turistiky a akcích

Lyžování
SKI areál Herlíkovice a Bubákov -
www.snowhill.cz/herlikovice

SKI areál Vrchlabí - Kněžický vrch - www.skiareal-vrchlabi.cz
SkiResort Černá HORA - PEC - www.skiresort.cz
Ski Family Dolní Dvůr - www.skifamily.cz
Běžecký okruh Vejsplachy (3,5 km)
Ve Vejsplaších v okolí rybníku Kačák se nacházejí 3,5 km dlouhé, pravidelně upravované tratě vhodné pro všechny běžkaře. Tratě jsou v případě potřeby uměle zasněžované a denně do 20 hodin osvětlené. Aktuální informace získáte na - www.nabezky.cz.
Veřejné bruslení HC Stadion Vrchlabí s.r.o. - www.hcvrchlabi.cz
Venkovní a kryté koupání
Přírodní koupaliště Vejsplachy
Koupaliště Dolní Kalná - www.dolnikalna.cz/dp/id_ktg=1033&p1=55
Koupaliště Kruh u Jilemnice
Koupaliště Trutnov - www.lokotrutnov.cz
Krytý plavecký bazén Jilemnice - www.sport-jilemnice.cz
Bazén, aquapark - Aquapark Špindl - www.aquaparkspindl.cz
Tenis a golf
Tenisový areál Vrchlabí - www.tenisvrchlabi.cz
Hartaclub - Tenis - www.hartaclub.cz
Holiday park Liščí farma - tenisový kurt -  www.liscifarma.cz

Golfový trenažér (simulátor) - www.tenisvrchlabi.cz/golfovy-trenazer-98.htm
Golf Country Prosečné - 
www.gccprosecne.cz
Stezka korunami stromů Jánské Lázně - www.stezkakrkonose.cz
ZOO Dvůr Králové nad Labem - www.zoodvurkralove.cz/cs
Lanovka na Sněžku - www.pecpodsnezkou.cz/lanovka/
Dělostřelecká tvrz Stachelberg - www.stachelberg.cz
Po žluté turistické trase do Kněžic a na Žalý a lanovkou zpět
Na vrcholu Předního Žalého ( 1019 m n. m.) byla hrabětem Harrachem vybudována v roce 1836 dřevěná rozhledna. Ta byla v roce 1889 nahrazena montovanou železnou vyhlídkovou věží a v roce 1890 doplněna dřevěnou vyhlídkovou restaurací. V roce 1892 byla ocelová konstrukce nahrazena dnešní kamennou věží o výšce 18 m. Z rozhledny lze přehlédnout celé panorama Krkonoš, části Jizerských hor a Orlických hor, podhůří a části Českého ráje. Na vrchol vede sedačková lanovka z městské čtvrti Herlíkovice.
Jezdecký klub kněžická chalupa z.s.
Kněžická chalupa leží v nadmořské výšce 700 m n. m. mezi Vrchlabím a Beneckem uprostřed lesíků a pastvin. Je celoročně přístupná automobilem a parkovat lze přímo u objektu.
V Jezdeckém klubu kněžická chalupa z.s. se nemusíte bát sednout na koně. Ten, kdo na koňském hřbetu nikdy neseděl, si zde může vyzkoušet, jaký je to pocit. Jsou zde koně, kteří jsou vybráni tak, aby vyhovovali začátečníkům, i pokročilým jezdcům. Protože jízdě na koni se nedá naučit za týden ani za čtrnáct dnů, provádí tu spíš pouze informativní výcvik, jak by asi ježdění vypadat mělo.
Vyjíždí se do nejbližšího okolí i do Krkonošského národního parku, na jehož hranici nás najdete. Děti se rády určitě povozí na poníkovi.  Všude Vás při Vašem seznamování s koňmi doprovázejí instruktorky, které rády poradí.  Projet na koňském hřbetě se můžete denně od 10 do 16 hodin (poslední vyjížďka je možná od 15 hod.). Čas a rychlost vyjížďky si můžete domluvit předem na tel. 736 720 741 a e-mailem na admin@farmaknezice.cz.
Lufťákova stezka na Benecku
Už jste slyšeli o převratném luftování na Benecku? Ne? Vy nevíte, kdo je lufťák? Přeci ten, kdo si doslova na vlastní plíce užívá svěží vzduch na Benecku, a bystří si tak své smysly. Totiž okysličený mozek lépe myslí! O spojení kvalitního vzduchu a zábavy se můžete přesvědčit na 1,6 kmdlouhé lufťákově stezce, na které na vás čekají zajímavé zastávky. Máte rádi hádanky? Pohyb je váš kamarád? Nemusíte být olympionik ani Einstein, naši stezku zvládnou projít všichni, kteří se rádi baví.
Na trase na Vás čekají zastávky„mapa, lufťákova flotila, drž partu, bylo nás pět, koule v háji, lufťák hledá SuperStar“.  A až to všechno projdete, skočte si do hotelu Skalka pro diplom a samolepku s lufťákem. Stačí jen zodpovědět kvízovou otázku a hned z vás bude diplomovaný lufťák.
kostel
Odkazy
Farma U sv. Jakuba
Územní Plánování
Zpět na rozdělovník